7820
 

مراقبت از سالمندان

 

وقتی صحبت از مراقبت از سالمندان به میان می آید، ۲ گروه از سالمندان مدنظر قرار می گیرند؛

سالمندانی که توان مراقبت از خود را دارند.

سالمندانی که نیاز دارند خانواده یا یک پرستار از آنها مراقبت کند.

در هر دو حال، اطلاعات و آگاهی سالمند و مراقبان آنها برای حفظ سلامت و ارائه هرچه بهتر خدمات ضروری است اما یک نکته مهم دیگر هم وجود دارد؛ اینکه اگر قرار است فردی را برای مراقبت از سالمندان استخدام کنیم، آن فرد چه خصوصیاتی باید داشته باشد.

بهتر است از پرستار سالمند دوره دیده یا بهیار که به این امور آشناییت لازم را دارند استفاده شود تا به انجام امور مراقبت و نگهداری تسلط داشته باشد.

 

انواع خدمات پرستاری از سالمند

 
نگهداری و مراقبت از سالمند
X
تهیه و پخت غذا و همراهی سالمند در هنگام غذا خوردن
X
ایجاد برنامه منظم جهت خواب سالمند
X
پیگیری درمان سالمند و همراهی ایشان جهت مراجعه به مراکز درمانی
X
رسیدگی به نظافت محل زندگی سالمند
X
تعویض لباس و رسیدگی بر وضع ظاهری سالمند
X
دادن به موقع داروها
X
انجام حرکات ورزشی توصیه شده توسط پزشک یا فیزیوتراپیست
X
رسیدگی به نظافت شخصی و استحمام سالمند
X
همراهی سالمند در انجام امور مورد علاقه‌اش (خواندن کتاب، حل جدول و…)
X
 

ویژگی های یک پرستار سالمند

 

پرستار خوب و کارآزموده‌ای که وظایف یک پرستار سالمند را بر عهده دارد از توانایی مشاهده‌ی دقیق و تشخیص علائم بهبود یا وخیم‌شدن وضعیت فرد تحت مراقبت برخوردار است.

عطوفت و مهربانی، شعور بالا، محتاط بودن، هوشیاری‌، ساکت بودن (انجام کار بدون سر و صدا)، فرز و چالاک بودن و شاد بودن از مولفه‌های یک پرستار خوب به شمار می‌رود. علاوه بر موارد مذکور پرستار باید از نظر فنی و پزشکی نیز در کار خود مهارت داشته باشد تا بتواند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

مراقبت دقیق و هوشیاری از دیگر وظایف یک پرستار است.
درآمد پرستار سالمند

7822
 

تعدادی از مراقبین سالمندان

 
 

بانک مراقبین سالمندان

 

سخن آخر اینکه، همه ما این دوران را خواهیم داشت، کمی مطالعه در مورد این دوران کمک می‌کند تا هم خود آماده‌ی گذراندن بهینه این دوران باشیم و هم بتوانیم هم‌دلی و درک درستی از عزیزان این سنین در کنارمان داشته باشیم.

با تمام این توضیحات داده شده وب سایت بنیاد فرزانگان تصمیم به این کار دارد که بانکی از مراقبین سالمندان که دوره های آموزشی را گذرانده و مدارک آموزشی تایید شده در این حوزه را دارند را جهت عزیزانی که قصد دارند فردی مطمئن و کاربلد را برای نگهداری از سالمند خود انتخاب کنند راه اندازی کرده است تا مراقبین با ثبت نام خود و ارسال مدارک لازم و بعد از تایید اسامی آنها در بانک مراقبین از سالمندان قرار میگیرد.

درج اطلاعات پرستاری ثبت نام مراقبین سالمندان
7816

این یک وبسایت دمو است و با هدف تست ساخته شده است، هیچ‌یک از محصولات موجود در سایت برای فروش نبوده و امکان خرید از این وبسایت وجود ندارد. رد کردن